• Kontrast
    • Układ
    • Rozmiar czcionki

Późnym popołudniem 24 lutego 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Seniora 50 +. Miejscem spotkań osób starszych stała się „Wozownia”. Klub działający na terenie gminy Brudzew jest nieformalną grupą, utworzoną spontanicznie i prowadzoną przez samych seniorów, choć wspieraną przez  GOK „Wozownia” . W Klubie Seniora można się więc spotkać np. z sąsiadem czy sąsiadką w podobnym wieku i wspólnie z nimi spędzić czas w miłej atmosferze. Taka właśnie jest idea Klubu Seniora 50 +, ma integrować i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo, w pobliżu miejsca zamieszkania.

Jak można zostać członkiem Klubu Seniora?

Jedynym uniwersalnym kryterium jest wiek – zapraszane są do niego osoby powyżej 50  roku życia. Wystarczą jednak tylko dobre chęci i odrobina odwagi, aby zadzwonić do Klubu lub pójść do niego po raz pierwszy w ostatni wtorek miesiąca.

Co można zyskać zapisując się do Klubu Seniora?

Przynależność do Klubu daje przede wszystkim możliwość spędzania czasu w miłym towarzystwie, rozwijania swoich zainteresowań i zdolności. Klub Seniora 50 + ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych zajęć w tworzonych kołach zainteresowań i sekcjach, począwszy od wycieczek, przez taniec i śpiew, a na robótkach ręcznych skończywszy. Klubowicze razem  ćwiczą, uprawiają różne dyscypliny sportowe, spacerują i zwiedzają Polskę. Bardzo aktywnie uczestniczą też w życiu kulturalnym gminy – wspólnie chodzą na koncerty, do kina, teatru, ale także sami stają na scenie, prezentując swoje talenty wokalne czy aktorskie. Życie Klubu uatrakcyjniają natomiast imprezy organizowane z okazji świąt czy rocznic. Zapisując się do Klubu Seniora po prostu zrywa się z nudą! Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do poznania Klubu Seniora 50 + działającego na terenie gminy Brudzew.